Drzwi przesuwne do szafy

Kliknij na konkretne zdjęcie i zobacz więcej inspiracji przedstawiających drzwi przesuwne do szafy.

Drzwi przesuwne – najciekawsze inspiracje

Drzwi przesuwne do szafy stały się nieodłącznym elementem w naszych zabudowach. Odnajdziemy je w szafach przesuwnych, czy jako ścianki pomiędzy dwoma pomieszczeniami. Ogromny wybór materiałów i możliwości ich łączenia sprawia, że nie do końca nad tym wszystkim nadążamy. W zawiązku z tym poniżej przedstawiamy kilkadziesiąt inspiracji, które być może przydadzą Ci się podjęciu odpowiedniej decyzji. Zapraszamy do przeglądnięcia najlepszych inspiracji!

Drzwi przesuwne – 2 skrzydła

Dwa skrzydła świetnie sprawdzą się zarówno do garderoby jak i do szafy. Duża ilość materiałów pozwala na skomponowanie naprawdę ciekawych wzorów! Poniżej garść pomocnych aranżacji.

Drzwi przesuwne do szafy na wymiar
Drzwi dwuskrzydłowe wcale nie muszą być nudne. Spójrzmy na elegancki dekor drewna D1041 OW Dąb Odwieczny zestawiony z czarnymi okuciami i białym lacobelem.
Drzwi przesuwne do szafy 2 skrzydła
Aby całość nie była zbytnio monotonna 2 skrzydła z powodzeniem przedzielić możemy białymi wstawkami z lacobelu.
Drzwi przesuwne do szafy dwuskrzydłowe
Dla osób lubiących troszkę większe wstawki przygotowaliśmy drzwi przesuwne do szafy z dużą połacią białego lacobelu w środku. Tym razem zastosowaliśmy okucia w kolorze aluminiowym.

Drzwi przesuwne – 3 skrzydła

Trzy skrzydła to domena troszkę większych zabudów, choć nie do końca. Z pewnością w niektórych zabudowach z powodzeniem zastosować możemy nie trzy, a dwoje drzwi.

Lustra w drzwiach przesuwnych
Grono osób nie wyobraża sobie drzwi przesuwnych bez luster. Z powodzeniem zastosować możemy je nie tylko w małych, ale i w dużych zabudowach.
Szkło lacobel z drewnem i aluminiowymi okuciami
Osoby, które chciałyby coś delikatniejszego wybiorą zamiast luster szkło lacobel. Te występują w przeróżnych tonacjach kolorystycznych.
Troje drzwi przesuwnych do szafy
Czasami mniej znaczy lepiej. Jeśli zależy komuś na totalnie najprostszych drzwiach suwanych to powinien rozważyć drzwi z tradycyjnej płyty laminowanej.

Podsumowanie

Jak widzimy na powyższych inspiracjach, możliwości konfiguracji jest naprawdę bardzo dużo. Zupełnie inaczej wyglądać będą szafy z drzwiami dwuskrzydłowymi, a zupełnie inaczej te z ich większą liczbą. Pamiętajmy jednak żeby przy doborze kierować się nie tylko swoimi preferencjami, ale także zdrowym rozsądkiem. Nie przesadzajmy z długością i wysokością skrzydeł, ponieważ zarówno zbyt duże i zbyt małe nie będą zachowywać się tak jak powinny. W razie wątpliwości skonsultujmy się ze specjalistą.

Scroll to Top